Tydzień Ekumeniczny

PLAN OBCHODÓW TYGODNIA POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN W DIECEZJI OPOLSKIEJ 18-25.01.2023

Sobota, 07.01.2023

godz. 18.00, koncert kolęd w wykonaniu zespołu Gospel Rain z Lublina, kino „Bajka” w Kluczborku, ul. Pułaskiego 3

Niedziela, 15.01.2023

godz. 17.00, koncert kolęd w wykonaniu chóru OlenSis, kościół ewangelicki w Oleśnie.

Środa, 18.01.2023

godz. 17.00 – nabożeństwo ekumeniczne, kościół seminaryjno-akademicki w Opolu (ul. Drzymały 1a), przewodniczenie: bp Andrzej Czaja, Słowo Boże: ks. Wojciech Pracki (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu)

Czwartek, 19.01.2023

godz. 9.00 Liturgia wschodnia połączona z uroczystym poświęceniem wody (Jordan) (Epifania w Kościołach Wschodnich), kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu (ul. Grota Roweckiego 3), przewodniczenie i kazanie: ks. Mateusz Demeniuk

Piątek, 20.01.2023

godz. 17.00 – Eucharystia z homilią ekumeniczną, kaplica pw. św. Sebastiana
w Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim, przewodniczenie: abp Alfons Nossol; Słowo Boże: ks. Wojciech Pracki (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu)

Niedziela, 22.01.2023

godz. 10.30 – nabożeństwo ekumeniczne, kaplica ewangelicka w Opolu (ul. Pasieczna 12), przewodniczenie: ks. Wojciech Pracki (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu), kazanie: bp Andrzej Czaja

godz. 16.00 – Ekumeniczna Modlitwa Młodych, kościół seminaryjno-akademicki w Opolu (ul. Drzymały 1a), przewodniczenie i Słowo Boże: bp Andrzej Czaja.

Poniedziałek, 23.01.2022

godz. 17.00 – nabożeństwo ekumeniczne, kościół ewangelicki w Karczowie, ks. Marcin Bonk (proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Dąbrowie), ks. Sławomir Fonfara (proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Brzegu). Słowo Boże: ks. Paweł Chyla (dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu)

Wtorek, 24.01.2023

godz. 9.45-11.15 – seminarium otwarte na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, Opole, ul. Drzymały 1a. Temat: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

Prowadzenie: ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser

Wprowadzenia merytoryczne:

Bp prof. dr hab. Andrzej Czaja, Wierzę w Kościół Chrystusowy: świadectwo Benedykta XVI

Ks. dr hab. Mateusz Potoczny, prof. UO, Wierzę w Kościół Chrystusowy: świadectwo chrześcijańskiego Wschodu

Ks. mgr-lic. Wojciech Pracki, Wierzę w Kościół Chrystusowy: świadectwo chrześcijaństwa reformacyjnego

Pastor dr Mariusz Muszczyński, Wierzę w Kościół Chrystusowy: świadectwo chrześcijaństwa pentekostalnego

Ks. dr hab. Krystian Kałuża, prof. UO, Wierzę w Kościół Chrystusowy: kontekst dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego

Środa, 25.01.2023

godz. 18.00 – Eucharystia z homilią ekumeniczną, parafia pw. bł. Czesława w Opolu (Zaodrze), przewodniczenie i Słowo Boże: bp Andrzej Czaja, pozdrowienie: pastor dr Mariusz Muszczyński

Niedziela 29.01.2023

godz. 15.00nabożeństwo ekumeniczne, kościół rzymskokatolicki pw. Trójcy Świętej w Gorzowie śląskim, przewodniczy – ks. Józef Dziuk, kazanie – ks. Mateusz Łaciak (proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kluczborku)

godz. 18.00 – nabożeństwo ekumeniczne, kościół rzymskokatolicki pw. Bożego Ciała w Oleśnie, przewodniczenie  – ks. Walter Lenart, kazanie – ks. Ryszard Pieron (proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lasowicach Wielkich)