Duchowe pielgrzymowanie podczas Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę

Jak duchowo pielgrzymować? Na samym początku należy podjąć decyzję o duchowym pielgrzymowaniu, a w konsekwencji trzeba zaplanować na to czas i ofiarować Bogu swoje dodatkowe wyrzeczenia, jak i dobre postanowienia. Niezwykle ważne jest podjąć intencję, która pielgrzymowaniu będzie towarzyszyła. Wskazane jest przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz zatroszczyć się o codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz w nabożeństwach w swojej parafii. Ponadto, zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej czy Koronki do Bożego Miłosierdzia Bożego. Duchowi pielgrzymi mogą także skorzystać z przygotowanych przez organizatorów pomocy, którymi są:

  1. Strona internetowa (www.pielgrzymka-opolska.pl). W zakładce «Duchowe Pielgrzymowanie» zostaną zamieszczone materiały tekstowe na każdy dzień pielgrzymki (m.in. konferencje). Na stronie znajdują się także inne przydatne informacje i pomoce.
  2. Profil Facebook (www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska). Kilka razy w ciągu każdego dnia pielgrzymki będą na nim umieszczane przydatne informacje oraz materiały dla duchowych pielgrzymów.
  3. Audycje w Diecezjalnym Radiu Doxa. Nasze diecezjalne radio przygotowało specjalną ramówkę na czas pielgrzymki, a w niej: «wejścia na żywo» z trasy, rozmowy z pielgrzymami, przewodnikami i przedstawicielami służb; o godz. 20.00 transmisja nabożeństwa, a po nim pielgrzymkowe konferencje.
  4. Materiały w Opolskim Gościu Niedzielny. W dodatku diecezjalnym do Gościa Niedzielnego, który ukaże się przed niedzielą 13 sierpnia br. znajdziemy szereg materiałów przygotowanych dla duchowych pielgrzymów.

Pielgrzymów przemierzających w tym roku szlak na Jasną Górę fizycznie i pielgrzymów duchowych niech połączy wspólna modlitwa oraz duchowy i fizyczny trud, czyniący z nich jedną pielgrzymią rodzinę.