Wielkopostna Akademia Wiary

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Radiem Doxa zapraszają do włączenia się w wielkopostną inicjatywę «Akademia Wiary» (#AkademiaWiary #OpolskieForumTeologii), której tematem przewodnim jest Credo. Pierwszy z serii siedmiu wykładów poświęconych Wyznaniu Wiary: «Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego…» wygłosił ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej. Można go wysłuchać pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mwnx4ldbMhU&feature=emb_logo.  Rozmowa z ks. prof. Stanisławem Rabiejem na antenie Radia Doxa – http://doxa.fm/…/ks-prof-stanislaw-rabiej-o-wierze-w…/  Przez cały Wielki Post, w każdy piątek, w mediach społecznościowych Wydziału Teologicznego zamieszczany będzie kolejny wykład dotyczący poszczególnych artykułów Wyznania Wiary. Tego samego dnia, o godz. 15.00 kolejni prelegenci będą gośćmi audycji «Szczerze o Kościele» w Radio Doxa. Po Wielkanocy (12 kwietnia 2021 r. o gdz. 20.00) na antenie Radia Doxa odbędzie się panel dyskusyjny Live z udziałem prelegentów. Zachęcamy duszpasterzy do propagowania tej formy pogłębiania wiary oraz do włączania się w dyskusję, zarówno poprzez głoszenie tematycznych katechez w parafiach, zamieszczanie komentarzy pod kolejnymi wykładami jak również poprzez włączenie się dyskusję podsumowująca «Akademię Wiary».