Program Rodzina Rodzinie

Caritas w Polsce uruchamia największy w kraju program pomocy humanitarnej dla Ukrainy pod nazwą Rodzina Rodzinie (RR).
Program RR jest odpowiedzią Caritas na potrzeby długotrwałej i systematycznej pomocy Ukraińcom, którzy pozostali w ojczyźnie i usiłują odbudować swoje życie po wojnie. Obsługą całego programu RR i wszystkich jego etapów tj. rejestracją, udostępnieniem konta, komunikacją i kontaktem z opiekunem, raportowaniem wpłat, kampanią informacyjną itp. zajmuje się Caritas Polska.

Biskup opolski Andrzej Czaja zachęca do udziału w programie RR zarówno wspólnoty parafialne jak i wszystkich ludzi dobrej woli w Diecezji Opolskiej. Zdaniem biskupa Czai potrzeba pomocy wynika z utrzymującej się nadal wyjątkowo trudnej sytuacji narodu ukraińskiego.
Udział w programie RR możliwy jest na dwa sposoby indywidualny i wspólnotowy.
Wspólnoty (parafia, grupa parafialna, PZC, SKC, zakłady pracy, firmy, kluby) zgłaszają swój udział przez wejście na stronę internetową programu RR: https://rodzinarodzinie.caritas.pl/ukraina/ oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Formularz wypełnia koordynator programu oddelegowany przez wspólnotę np. przez parafię. Z koordynatorem będzie kontaktował się przedstawiciel Caritas Polska we wszystkich sprawach dotyczących programu. Osoba indywidualna po wejściu na stronę internetową jw., wybiera opcję „wspomóż indywidualnie”.
Parafiom i osobom indywidualnym, które zgłoszą swój akces w programie RR, Caritas Diecezji Opolskiej udzieli wszelkich informacji.

opr. ks. dr Arnold Drechsler
dyr. Caritas Diecezji Opolskiej