Ogłoszenia parafialne (od 25 marca 2020 r.)

W związku z nowym Dekretem Biskupa Opolskiego:

1. Proszę o respektowanie nakazu, że w każdej Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób z rodziny, która zamówiła intencję. Proszę o przybycie tych osób 10 min. przed rozpoczęciem Eucharystii. Pozostałe osoby proszę o pozostanie w domu.
  2. Odwołuję nabożeństwa Drogi krzyżowej i Gorzkich żali z udziałem wiernych. Odprawiamy je w domach. Za ++ polecanych w wypominkach odprawię prywatnie Drogę krzyżową w piątek.
  3. Różaniec św. odmawiamy prywatnie w rodzinach.
  4. Odwołuję wszystkie przewidziane terminami spotkania z dziećmi I-Komunijnymi i kandydatami do Bierzmowania.
  5. Odwołuję procesję z palmami w Niedzielę Palmową. Tego dnia nastąpiła również zmiana intencji Mszy św. o godz. 10.30.
  6. Odwołuję zapowiedziane wcześniej odwiedziny chorych. W razie zagrożenia życia chorego proszę wzywać mnie telefonicznie, tel. 77 421 57 15. Do chorych w szpitalach proszę wzywać kapelanów szpitalnych.
  7. Odwołuję zapowiedziane wcześniej dodatkowe Msze św. z udziałem wiernych w I piątek o godz. 8.00 i w I sobotę o godz. 8.00. Odprawię je w innym terminie.
  8. Odwołuję zapowiedziane w gazetce godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. Duże drzwi Kościoła będą codziennie otwarte w godz. 9.00-18.00. Można jedynie indywidualnie (nie więcej niż 5 osób) adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w tabernakulum.
  10. W sprawie spowiedzi św. proszę umówić się ze mną telefonicznie (tel. 77 421 57 15) lub osobiście poprosić.
  11. Dzwony nie będą biły przed Mszami św., jedynie o godz. 12.00 na Anioł Pański.

Dekret_BO_z_dnia_24_marca_2020_epidemia