Informacje dotyczące Mszy św. niedzielnych

W związku z zarządzeniami władz państwowych, Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Opolskiego w Kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać jedynie 50 osób. Zaleca się, aby we Mszy św. uczestniczyły jedynie osoby związane z intencją danej Mszy św.
Biskup Opolski zaleca, aby skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. i pozostać w domu. Dyspensa została udzielona wszystkim przebywającym na terenie Diecezji Opolskiej od III do V niedzieli Wielkiego Postu. Skorzystanie z tej dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Ponadto poleca się, aby łączyć się duchowo w przeżywaniu Eucharystii za pomocą środków masowego przekazu (telewizja, radio).
Transmisje Mszy św.:
o godz. 7.00 w TVP 1,
o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy,
o godz. 9.30 w Telewizji Trwam;
o godz. 13.00 w TVP Polonia.

Na stronach http://jasnagora.pl/ i https://episkopat.pl/ będą transmitowane codziennie Msze Święte odprawiane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Informacje o godzinach Mszy Świętych przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępna są pod adresem http://www.jasnagora.com/plandnia

Transmisje w naszym diecezjalnym Radiu Doxa od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, natomiast w niedziele Msze święte o godz. 10.00 (I i III niedziela miesiąca) lub 10.30 (pozostałe niedziele).

Módlmy się w naszych rodzinach, zwłaszcza na różańcu, w intencji o powstrzymanie epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, za służby medyczne i sanitarne.

Dyspensa Biskupa Opolskiego

Słowo_Biskupa_Opolskiego_Koronawirus