Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie

W imieniu kustosza Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Pokutnym, który odbędzie się 30 czerwca 2018 r. w Gietrzwałdzie. Obecny rok w naszej Ojczyźnie przeżywamy w kontekście 100-lecia odzyskania Niepodległości i w duchu pogłębionej refleksji nad czasem niewoli i podejmowanymi drogami do wolności. Jedną z nich była droga duchowa. Wydarzeniem, które wpisało się niezwykle mocno w proces odrodzenia duchowego i moralnego Polaków były objawienia Matki Bożej Niepokalanej w Gietrzwałdzie na Warmii trwające od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przywołuje się Gietrzwałdzkie orędzie Maryi, i jej wezwanie do modlitwy i do walki ze słabościami i wartami zniewalającymi naród, które określiło czytelną duchową drogę Polaków do wolności. Szczegóły na plakacie.