Wielkopostne Wykłady Otwarte

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Muzeum Diecezjalne w Opole zapraszają na doroczne Wielkopostne Wykłady Otwarte. W tym roku, z okazji 30. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Opolskiego i Wydziału Teologicznego, tematem wykładów będzie dialog teologii z innymi naukami. Wykłady przyjmą formę interdyscyplinarnej debaty w temacie aktualnych problemów i wyzwań, a dysputy odbędą się w formie dwugłosu, którego uczestnikami będą profesorowie opolskiej teologii i przedstawiciele innych nauk środowiska akademickiego miasta Opola. Pytania dotyczące problemów rozwijającej się techniki, wyzwań w sferze medycyny, w polityce, w obszarze ekologii, światopoglądu, a także w zakresie tendencji we współczesnej kulturze to zagadnienia ważne nie tylko dla przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, ale dotyczą także życia każdego człowieka i przyszłości ludzkości. Tegoroczne Wielkopostne Wykłady Otwarte mają na celu ukazanie, że w poszukiwaniu odpowiedzi na aktualne problemy i pytania dialog interdyscyplinarny jest możliwy i konieczny. Spojrzenie na te same problemy z różnych perspektyw stanowi wkład w poszukiwanie dróg budowy dobra wspólnego i świata opartego na współpracy i porozumieniu, zdolnego do rozwiązywania problemów i podejmowania wyzwań. Wykłady odbędą się w kolejne soboty Wielkiego Postu (pierwszy 17 lutego br.) w Auli Muzeum Diecezjalnego w Opolu (wejście od ul. Książąt Opolskich 44). Rozpoczęcie o godz. 16.30. Szczegółowy program wykładów znajduje się na plakacie.